Trendy w projektowaniu stron internetowych na 2020 rok

Coś, co było ciekawym trendem dwa lata temu, niekoniecznie będzie przydatne w 2020 roku – ta zasada sprawdza się tak samo w modzie, jak i na stronach internetowych. Jak więc projektować w nowym roku, aby witryny były funkcjonalne, ciekawe i coraz chętniej odwiedzane przez odbiorców? Specjalnie dla Ciebie wybraliśmy kilka najgorętszych trendów w web designie!

Prosto, surowo, brutalnie

Kojarzysz termin „brutalizm” ? Ten nurt w architekturze stawiał na przestrzeń, konstrukcję i ekspresyjną formę podkreśloną wykorzystaniem surowych materiałów. Efekt? Budynki powstałe w nurcie brutalizmu budziły i nadal budzą liczne kontrowersje, a wielu uważa je za tak brzydkie, że aż… piękne. Jeżeli sądziłeś, że trend ten jest obecnie w zaniku, mamy dla Ciebie wiadomość- w 2020 roku brutalistyczne idee przenikną także do świata stron www. Czym więc charakteryzuje się interfejs utrzymany w tym duchu? Przede wszystkim na pierwszy plan wysuwa się dużo przestrzeni, wrażenie niedokończonego projektu, prostota oraz monokolor. Cały design wydaje się dość surowy, i to zarówno w warstwie wizualnej, jak i tekstowej. Trend na takie strony szczególnie dużym powodzeniem cieszy się wśród marek luksusowych, np. zagranicznych domów mody. Jeśli więc zastanawiasz się nad designem strony, która ma kojarzyć się z elegancją, nowoczesnością i jakością- to warto ten trop wziąć pod uwagę.

Video i gify razem z tekstem

W 2020 roku warstwę tekstową przeplata się video, w którym można poruszać co ważniejsze i dłuższe tematy. Dzięki takiemu zabiegowi zyskasz uwagę osób nieprzepadających za wgłębianiem się w dłuższe teksty oraz trafisz do odbiorców, dla których głównym źródłem wiedzy jest youtube. Ciekawym pomysłem jest także urozmaicenie tekstu gifami z fotografii – zajmują one niewiele miejsca, przez co nie wydłużają czasu ładowania strony, a gwarantują ciekawy efekt. Niezależnie jednak od tego, na jaką drogę komunikacji się zdecydujesz, musisz pamiętać o jednym. Im bardziej zróżnicowany, angażujący i atrakcyjny komunikat, tym lepsze wyniki osiągnie strona.

Typografia ma znaczenie

W 2020 roku ostatnie słowo należeć będzie do typografii. Dzięki technologicznemu rozwojowi przeglądarek internetowych, web designerzy mają całkowitą wolność w zabawie animacją, układem, krojem czy stylem liter. Layout, gdzie głównym punktem jest napis? Ten trend właśnie do tego dąży. Co ciekawe, sama typografia to nie wszystko – oprócz różnych krojów i stylów liter spore znaczenie odgrywać będzie także zabawa słowem.

Szybko znaczy lepiej

Czego oczekujesz od strony internetowej? Na pewno zwracasz uwagę na jej przejrzystość, klarowność przekazu oraz przyjazny oku design. Jednak to, co w największej mierze decyduje o tym, czy pozostaniemy na danej stronie, czy nie, niewiele ma z tym wspólnego. O czym mowa? O szybkości wczytywania informacji i wydajności strony, która przekłada się nie tylko na pozytywne odczucia odbiorcy, ale i dobrą widoczność w wyszukiwarce Google. A więc nie zapominaj – dobry projekt strony internetowej musi być nie tylko estetyczny, ale też funkcjonalny!

Najnowsze wpisy

Jak stworzyć skuteczny mailing?
Jak budować markę osobistą na TikToku?
Majówka 2022 – sprawdź kiedy pracujemy
E-mail marketing – czym jest i dlaczego warto z niego korzystać?

Zrób pierwszy krok w stronę sukcesu!

Skontaktuj się z nami już teraz

zadzwoń