Strony internetowe 2019. Top 3 trendy w projektowaniu stron www

Nie ma takiej sfery w naszym życiu, której nie dotykałaby mody czy zmienne trendy. Nie inaczej jest w przypadku tworzenia stron internetowych, gdzie co roku pojawiają się różne tendencje czy inspiracje, nadające ton całej branży przez kolejne miesiące. Dziś przyjrzymy się kilku najgłośniejszym trendom na 2019 rok. Co będzie elektryzować internautów i spędzać sen z powiek webmasterom z ACTIV-NET strony www Tychy? Sprawdzamy!

1. Responsywność w wersji maksymalnej

Ostatnie lata należą do urządzeń mobilnych – co do tego nie ma najmniejszych możliwości. Obecnie już ponad połowa użytkowników w Polsce przegląda strony używając mobilnych wyszukiwarek. To właśnie z tego powodu rok 2019 możemy uznać czasem AMP (Accelerated Mobile Pages) – inicjatywy Google i Twittera, dzięki której strony www szybciej wczytują na smartfonach, i to nawet przy słabych łączach. Specjaliści szacują, że duet AMP z Responsive Design wkrótce stanie się powszechnie wykorzystywanym połączeniem.

Dlaczego warto zwrócić na to uwagę? Strona przywodząca na myśl aplikację mobilną jest przystępna dla użytkownika i dostarcza mu maksimum niezbędnych informacji – w minimalnej, intuicyjnej formie.

Zastanawiasz się, czy to rozwiązanie dla Ciebie? Skontaktuj się z jednym z naszych specjalistów ACTIV-NET strony internetowe Tychy i dowiedz się, jak zaistnieć w smarfonowym wydaniu.

2. Siła tkwi w prostocie

Tak jak i w poprzednich latach, tak i teraz w web designie króluje całkowita przejrzystość i minimalizm. Taki obrót sprawy jest oczywisty – prosty design w połączeniu z opracowanym kontentem zapewnia nam niezwykle precyzyjny przekaz.

Czym wyróżniają się projekty wykonane w tej estetyce? Na pierwszy plan wysuwają są spore marginesy oraz niewielka ilość ozdobników, charakterystyczne jest też zredukowanie tonacji. Popularne są również proste połączenia kolorystyczne – biele i szarości z mocniejszymi barwami. Świetnym akcentem przyciągającym wzrok jest zwłaszcza Living Coral, kolor roku 2019 Instytutu Pantone.

3. UX okiem stron www Tychy

Przepis na jeszcze skuteczniejsze strony internetowe? Oczywiście wdrożenie User Experience! UX, czyli maksymalizacja pozytywnych doświadczeń użytkownika korzystającego ze strony, staje się powoli standardem przy projektowaniu witryn. Co ciekawe, cała magia UX kryje się często w niewielkich zmianach, które w szerszej perspektywie przyczyniają się do efektywniejszego wykorzystywania strony. Takie magiczne sztuczki szczególnie dobrze sprawdzają się w przypadku sklepów – gdzie pomagają skrócić i ulepszyć proces obsługi klienta.

Zastanawiasz się, czy User Experience to rozwiązanie także dla Ciebie? Skontaktuj się ze specjalistami z ACTIV-NET strony internetowe Tychy i wprowadź swoją firmową stronę w 2019 rok.

Najnowsze wpisy

Jak stworzyć skuteczny mailing?
Jak budować markę osobistą na TikToku?
Majówka 2022 – sprawdź kiedy pracujemy
E-mail marketing – czym jest i dlaczego warto z niego korzystać?

Zrób pierwszy krok w stronę sukcesu!

Skontaktuj się z nami już teraz

zadzwoń