Jak wesprzeć swoje ulubione firmy w czasie pandemii? Sprawdzamy!

Czas kwarantanny to wielkie wyzwanie dla nas wszystkich. Do nowych warunków muszą dostosować się także przedsiębiorcy, szczególnie Ci, których filarem działania jest bezpośredni kontakt z klientem. Zastanawiasz się, jak jeszcze możesz wesprzeć swoje ulubione firmy, aby udało im się przetrwać czas przymusowej izolacji? Oto kilka sprawdzonych sposobów!

1. Udostępniaj, lajkuj, komentuj

Wszystko teraz odbywa się w social mediach. Także większość usług oraz działań promujących przeniosła się do internetu, co z jednej strony daje niesamowite możliwości, a z drugiej – narzuca pewne ograniczenia w wymiarze docierania do klientów. Jak więc sobie z tym poradzić? Jeśli jesteś konsumentem i chcesz wesprzeć jakąś firmę, a na razie nie planujesz u niej żadnych zakupów, daj im znać, że doceniasz ich pracę oraz starania. Możesz to zrobić poprzez zostawienie komentarza, lajka czy udostępnienie oferty marki na swoim profilu, dzięki czemu zasięgi firmy zwiększą się i trafi ona do większej ilości odbiorców. Jesteś firmą i zastanawiasz się, jak utrzymać się w tym trudnym czasie? Zwróć uwagę na swoją aktywność w mediach społecznościowych i zadbaj o jej jakość – niech posty zachęcają, intrygują i angażują odbiorców, dzięki czemu będą częściej udostępniane.

2. Polecaj innym

Ktoś szuka np. wykonawcy stron internatowych, który przeprowadzi z nim zdalne spotkanie, a tak się składa, że ty znasz taką firmę? Jeśli tak jest, to nie wahaj się jej polecić! System poleceń od znajomego do znajomego i poczta pantoflowa to narzędzia marketingowe o wielkim znaczeniu, których nie warto lekceważyć – zwłaszcza w przypadku tak trudnego czasu jak epidemia.

3. Korzystaj z ich produktów

Masz swoją ulubioną restaurację, markę ubrań, a może wykonawcę usług? Nie zapominaj o nich w czasie kwarantanny i pokaż im, że ich obecność jest dla Ciebie ważna! Najprościej zrobisz to oczywiście za pomocą skorzystania z ich oferty, czasem nawet zupełnie symbolicznie. Jeśli możesz, raz w tygodniu zamów kolację z ulubionej knajpy, zakup niewielką rzecz z małego sklepu lub rozważ wybór „zamrożonego” biletu do teatru, który wykorzystasz, gdy już wszystko się uspokoi. Te mini działania mogą mieć później maxi znaczenie, dlatego jeśli chcemy okazać nasze wsparcie i sympatię, to warto zrobić to już teraz.

Najnowsze wpisy

Jak stworzyć skuteczny mailing?
Jak budować markę osobistą na TikToku?
Majówka 2022 – sprawdź kiedy pracujemy
E-mail marketing – czym jest i dlaczego warto z niego korzystać?

Zrób pierwszy krok w stronę sukcesu!

Skontaktuj się z nami już teraz

zadzwoń