Coś więcej niż bieg

Niemal 50 biegów rozsianych po całym świecie? Brzmi jak wyzwanie na całe życie, a w najlepszym wypadku – kilka lat. Dla Wojciecha Machnika to jednak zadanie na… najbliższy rok, które zamierza zrealizować w ramach swojego projektu „249Challenge”. Realizację planów Wojtka wspiera ACTIV-NET, który specjalnie dla niego przygotował stronę internetową na temat całego przedsięwzięcia.

 

Projekt, który zmienił wszystko

Co kryje się za tajemniczym określeniem „249Challenge”? Jest to wyzwanie, podczas którego Wojciech zaplanował pobiec maraton w każdym kraju świata, w jakim aktualnie się znajdzie – a tam, gdzie będzie to niemożliwe, to podejmie się innego wyzwania. Cały projekt nie jest ograniczony żadnymi ramami czasowymi, co więcej, nie będzie także dotyczył jedynie biegania. Oprócz maratonów, Wojciech planuje bowiem także działać charytatywnie i zrobić coś użytecznego dla lokalnych społeczności czy środowiska, jak np. pomóc przy budowie szkoły, wykopaniu studni, sprzątaniu dna oceanu lub zebraniu śmieci. To właśnie z tego powodu projekt „249Challenge” to nie wyścig, a wyprawa – po przygodę, inspiracje i nowe doświadczenia.
Swoją listę krajów do odwiedzenia Wojciech oparł o standard ISO 3166, który reguluje kody 249 miejsc na świecie. Ze względu jednak na niedostępność niektórych obszarów, jak np. nieosiągalne dla turystów bazy wojskowe, zostały wprowadzone inne, ciekawe miejsca – tak, aby zachować oryginalną liczbę 249.

 

Nie tylko biegacz

Na swoim koncie Wojciech Machnik ma już Koronę Maratonów i Półmaratonów Polskich oraz „Wielką Szóstkę” – biegi z cyklu World Maraton Majors, do których zaliczyć możemy maratony w Tokio, Bostonie, Nowym Jorku, Chicago Berlinie i Londynie. Wyzwanie „249Challenge” przyszło więc naturalnie – tak, jak wcześniej pojawiła się idea założenia własnej firmy organizującej wyjątkowe, niemal szyte na miarę podróże w kameralnym gronie. Jednak pomimo tak dużego doświadczenia – 70 odwiedzonych krajów i 20 lat doświadczenia – maratończyk nadal gotowy jest na kolejne wyzwania, które podczas podroży na pewno podsunie mu los.

 

Biegnąc z ACTIV-NET

Jednym z partnerów, który wspiera Wojciecha w jego wyjątkowych zmaganiach, jest właśnie ACTIV -NET. Specjalnie na potrzeby tego niesamowitego projektu biegowo – podróżniczego stworzyliśmy stronę internetową, która przybliża działania maratończyka – a także pozwala na bieżąco śledzić postępy w trasie. Na witrynie znajdziesz nie tylko materiały medialne odnośnie osoby Wojciecha, ale i kompletną listę krajów, specjalną mapę oraz informacje na temat wsparcia misji. Zapraszamy Cię na stronę 249challenge.com – a także na start po sukces razem z ACTIV-NET!

Najnowsze wpisy

Jak stworzyć skuteczny mailing?
Jak budować markę osobistą na TikToku?
Majówka 2022 – sprawdź kiedy pracujemy
E-mail marketing – czym jest i dlaczego warto z niego korzystać?

Zrób pierwszy krok w stronę sukcesu!

Skontaktuj się z nami już teraz

zadzwoń