ACTIV-NET

Strony mobilne ciąg dalszy…

Strony mobilne ciąg dalszy…

Google na oficjalnym blogu zapowiada kolejny etap wsparcia dla stron mobilnych. Pierwszy etap o którym Google poinformowało był kwiecień 2015 roku, wynikiem tej rewolucyjnej zmiany było to że podczas wyszukiwania frazy algorytm działał tak, że gdy serwis nie miał wersji mobilnej i nie było innych serwisów z podobnymi parametrami ale z dopasowanym wyglądem  pokazywał wyniki dla wersji desktopowej. Niebawem to się zmieni …

Maj 2016 przyniosą kolejne więcej drastyczne zmiany. Na smartfonach, w wyszukiwarce mają się pokazywać tylko zoptymalizowane pod mobile wersje stron. Oznacza to, że witryny które mają tylko wersje desktop (które na smartfonach są mało czytelne) nie będą pojawiały się w wynikach mobilnych.

Nie maszpewności czy twoja strona jest przygotowana na tą rewolucję Możesz ją przetestować  Tutaj oraz zapoznać się z wytycznymi dla Webmasterów witryn mobilnych.
Nasze hasło brzmi ” Jak Cię nie ma w INTERNECIE to nie istniejesz” a dla tej informacji możemy je zmienić na ” Jak Cię nie ma w wersji mobilnej, znaczy że nie ma Cię w cale” i tym razem to nie slogan tylko fakt.
źródło : https://webmasters.googleblog.com/2016/03/continuing-to-make-web-more-mobile.html

Share this post